У якому стані зараз АЕС та чи загрожує Україні другий Чорнобиль

Серіал "Чорнобиль" знову нагадав про трагедію, що сталася на Чорнобильській АЕС 33 роки тому. І фізики-ядерники, і суспільство мало би зробити висновки, проте чи зробили? Об этом сообщает vsesmi.in.ua со ссылкой на СМИ.

Німеччина планує закрити всі атомні електростанції. Натомість Україна продовжує терміни експлуатації реакторів та планує нарощувати галузь.

Важливо! Саркофаг у ЧАЕС вперше показали зсередини: приголомшливі фото та відео

На сьогодні в Україні, не враховуючи зупинену Чорнобильську, працюють 4 атомні електростанції – Рівненська, Хмельницька, Южноукраїнська та найпотужніша в Європі – Запорізька. Загалом на них розміщено 15 енергоблоків.

Разом ці станції виробляють більше 50% електроенергії в України. Свій 30-ти річний проектний ресурс уже вичерпали 8 енергоблоків, а на початок 2020 року таких буде ще 4. Тому в найближчі 20 років може постати питання про зупинку цих блоків.

Як виглядають українські атомні електростанції: фото

Рівненська АЕС Запорізька АЕС Хмельницька АЕС Южноукраїнська АЕС

Але на все це потрібні час та кошти, яких у Енергоатому немає. Виведення одного енергоблоку складається з кількох етапів: зупинка реактора, видалення ядерного палива та радіоактивних речовин, стадія витримки та остаточний демонтаж споруд реактора після дезактивації.

Увесь цей процес займає близько 50 років. Проте, енергетики запевняють – вимикати діючі енергоблоки найближчим часом не планують.

Такий тип реакторів, як на Чорнобильській АЕС – в Україні зараз не експлуатується. Усі 15 реакторів, які зараз використовуються, являють собою абсолютно іншу конструкцію – це водо-водяні реактори під тиском, які мають корпус та герметичну оболонку на відміну від реакторів РБМК,
– каже медіадиректорка асоціації Український ядерний форум Ольга Кошарна.

Чи загрожує Україні другий Чорнобиль?

Саме через такі конструктивні особливості термін експлуатації блоків можна продовжувати. А вибухнути цей тип реакторів просто не може – нема чому вибухати.

Віце-президент компанії Енергоатом Володимир Пишний говорить про безпечне продовження терміну експлуатації реакторів – навіть після 60 років їх роботи.

До теми: Чорнобиль: 12 фактів про аварію, місто і тварин

Зазначимо, що найближчим часом чекають на введення в роботу 2 блоки на Хмельницькій АЕС. А потім в Україні будуватимуть так звані модульні енергоблоки меншої потужності. Які, за словами енергетиків, є ще більш безпечними. Проте ресурс будь-якого енергоблоку не вічний, і колись їх доведеться виводити з експлуатації остаточно.

Альтернативою ядерній енергетиці можуть стати сонячна та вітрова енергетика, але зараз в Україні їх надто мало. Тож, зупиняти та утилізувати українські атомні реактори доведеться вже наступному поколінню українців.

Чорнобиль
Чорнобильська катастрофа у цифрах

Що сталось на Чорнобильській АЕС – відео

blog_ava
Курс валют на 10 липня: долар і євро далі летять вниз
сьогодні
2679
Автор: Олексій Печій

Джерело статті: “http://24tv.ua/u_yakomu_stani_zaraz_aes_ta_chi_zagrozhuye_ukrayini_drugiy_chornobil_n1176933”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя